Lütfen Sizlere "İŞ GARANTİSİ" verip "KİMLİKSİZ" çalıştıran kurum ve kuruluşlara İNANMAYIN! Özellikle "Faaliyet İzin Belgesi" olmayan "Aracı Kurumlara" inanmayın! İnsanları dolandımalarına da müsade etmeyin!

Faaliyet İzin Belgemizi Görmek için Lütfen Tıklayınız

Yenileme Silahsız Özel Güvenlik Kursu

 

Silahsız YenilemeÖzel Güvenlik Kursu, daha önce Özel Güvenlik Sertifikası almış veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan Özel Güvenliklerin, kimlik sürelerinin bitmesine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala başvurdukları eğitimin adıdır.

Silahsız Yenileme Özel Güvenlik Kursu, alacağınız 8 günlük toplamda 50 Saat süren bir eğitimdir.

 

Yenileme Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası İşlemleri sırasıyla;

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik kartınızı veya silahsız özel güvenlik sertifikanızın süresini uzatmak ve kayıt olmak için aşağıdaki evraklarla bize başvurmanız gerekmektedir.

Silahsız Yenileme Özel Güvenlik Kursu Kayıt Evrakları

 

· 4 adet Fotoğraf

· Diploma Fotokopisi

· İkametgah Fotokopisi

· Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

· Varsa Özel Güvenlik Kimlik Kartı fotokopisi yoksa Özel Güvenlik Sertifikanızın Fotokopisi

 

NOT: Kayıt olacağınız zaman sadece nüfus cüzdanı ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı fotokopisi de yeterli olacaktır. Diğer evraklarınızı zaman içerisinde tamamlayabilirsiniz.

YENİLEME EĞİTİMLERİNDE 5 DOKTOR ONAYLI SAĞLIK RAPORU İSTENMEMEKTEDİR.

 

Kayıt olduktan sonra işlemlerin devamı şu şekilde olmaktadır. Kurs olarak Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre sınıflarımızın kontenjanı 40’a ulaştığında sınıflar hemen açılır ve kurslar başlar. Yenileme Silahsız Özel Güvenlik kursu yukarıda açıkladığımız gibi toplamda 8 gün yani 50 saatlik kursunuzun başlayacağı gün size bildirilir ve kurslar başlar. Kurs görsel ve uygulamalı eğitim şeklinde devam eder.

 

8 günlük eğitiminizde alacağınız dersler şu şekildedir;

 

8 gün Temel Dersler: Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Yangın Bilgisi, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Genel Kollukla İlişkiler, Uyuşturucu Madde Bilgisi, İlk Yardım, Güvenlik Sistem ve Cihazları gibi temel dersleri, görsel olarak slayt ve videolu eğitim desteği ile görürsünüz.

 

NOT: Eğitim bitiş tarihine kadar Yenileme Silahlı Özel Güvenlik Sınav Harcı olan 2017 yılı için “70 TL” ücret ödenmektedir. Sınav harcını sizlere hatırlatılmakla beraber, Sınav harcını yatırmayan kursiyerler sınava giremez.

 

Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre en yakın sınava katılmanız sağlanır ve sınav tarihine yaklaşık 1 hafta kala size sınav kağıtlarınızı dağıtırız ve sınava nerede gireceğinizi öğrenirsiniz.

 

Yenileme Eğitiminde ve akabininde gireceğiniz sınavda kalma yoktur. Ancak yazılı sınava katılmanız mecburidir.