Lütfen Sizlere "İŞ GARANTİSİ" verip "KİMLİKSİZ" çalıştıran kurum ve kuruluşlara İNANMAYIN! Özellikle "Faaliyet İzin Belgesi" olmayan "Aracı Kurumlara" inanmayın! İnsanları dolandımalarına da müsade etmeyin!

Faaliyet İzin Belgemizi Görmek için Lütfen Tıklayınız

Fark Eğitimi Silahsızdan Silahlıya Çevirme

 

Fark Eğitimi daha önce silahsız özel güvenlik sertifikası veya silahsız özel güvenlik kimlik kartı olan özel güvenliklerin silahsız olan kimlik veya sertifikalarını silahlıya çevirme işleminin yapılmasını sağlayan eğitimin adıdır.

Fark Eğitiminde göreceğiniz 3 günlük toplamda 20 saatlik süren bir eğitimdir.

 

Fark Eğitimi (Silahsızdan Silahlıya Geçme Eğitimi) İşlemleri sırasıyla;

 

Öncelikle fark eğitimi görebilmeniz için bazı koşul ve şartlara uymanız gerekmektedir. Bu şartlar, Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartınızın olması, 21 yaş üstü olmak ve en az lise mezunu olmanız gerekir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız, sizde silahlı özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

 

Fark Eğitimi Tamamlama (Kimliğinizi Silahsızdan Silahlıya Çevirmek İçin ) Gerekli Evraklar

 

· 4 adet Fotoğraf

· Diploma Fotokopisi

· İkametgah Fotokopisi

· Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

· 5 Doktor Onaylı Heyet Raporu (Devlet Hastanesinden alınması gerekmektedir.Raporda Silahlı Özel Güvenlik Olur ibaresi bulması gerekir.)

 

NOT: Kayıt olacağınız zaman sadece nüfus cüzdanı fotokopisi de yeterli olacaktır. Diğer evraklarınızı zaman içerisinde tamamlayabilirsiniz.

 

Kayıt olduktan sonra işlemlerin devamı şu şekilde olmaktadır. Kurs olarak Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre sınıflarımızın kontenjanı 40’a ulaştığında sınıflar hemen açılır ve kurslar başlar. Temel Silahlı Özel Güvenlik kursu yukarıda açıkladığımız gibi toplamda 3 gün yani 20 saatlik kursunuzun başlayacağı gün size bildirilir ve kurslar başlar. Kurs görsel ve uygulamalı eğitim şeklinde devam eder.

 

3 günlük eğitiminizde alacağınız dersler şu şekildedir;

 

3 gün Silah Eğitimi Dersleri : Silah eğitimi derslerinde 2 gün teorik ve görsel olarak eğitiminizi alırsınız. 3.günde poligonda gerçek atış yaparak eğitiminiz tamamlanır.

 

NOT: Eğitim bitiş tarihine kadar Temel Silahlı Özel Güvenlik Sınav Harcı olan 2017 yılı için “100 TL” ücret ödenmektedir. Sınav harcını sizlere hatırlatılmakla beraber, Sınav harcını yatırmayan kursiyerler sınava giremez.

 

Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre en yakın sınava katılmanız sağlanır ve sınav tarihine yaklaşık 1 hafta kala size sınav kağıtlarınızı dağıtırız ve sınava nerede gireceğinizi öğrenirsiniz.